Slovak Polski

Veľký Rozsutec

Celá oblasť okolo vrcholu Veľký Rozsutec patrí do Národného parku Malá Fatra, kde ta najdôležitejšia časť sa volá Národná prírodná rezervácie Rozsutec, ktorá bola založená v r. 1967 a má rozlohu 843 ha. Chráni geologické  a vápencové vrcholky. V oblasti nájdete bohatú a rozmanitú flóru s množstvom rôznych druhov rastlín. Fauna v tejto oblasti je typická horská. Patrí tu najvyšší 5. stupeň prírodnej ochrany.

Kópia dokumentu 106 - kópia

Na Veľký Rozsutec vedú rôzne trasy, najznámejšia je zo Štefanovej, ktorá vedie na Šlahorku (950 m.n.m.) a odtiaľ do Medziholia (1185 m.n.m.) a následne na Veľký Rozsutec (1610 m.n.m). Ďalšie trasa, po ktorej sa dostanete na vrchol je cez Jánošíkove diery, kde si to môžete namieriť najskôr na Malý Rozsutec (1343 m.n.m.) a odtiaľ do Medzirozsutca a smer Veľký Rozsutec. Na Rozsutec sa môžete dostať aj z Polúdňoveho Grúňa smerom na Stoh a dole do Medziholia a odtiaľ na Veľký Rozsutec.

Čo po túre?

Po absolvovaní túry je k dispozícii v našich apartmánoch pre našich hostí na regeneráciu a relaxáciu pripravený bazén, wellness trojkombinácia, dorazenie energie pre deti a chutné doplnenie energie.

Mohlo by Vás zaujímať

Napísali o nás

WordPress Video Lightbox