Slovak Polski

Kam na výlet

Náš región ponúka množstvo krás a možností, preto ich pre Vás rozdelíme do nasledovných kategórií pre prehľadnosť. Čo u nás určite navštíviť?

Obec Terchová

Obec v srdci národného parku Malá Fatra, kde na Vás čaká prekrásna príroda všade, kde sa len pozriete. Ak sa k nám prídete ubytovať, budete bývať priamo v centre Terchovej, odkiaľ je všade blízko. Či už do Vrátnej doliny, k soche Jánošíka, k lanovému parku, k vláčiku, kostolu a ďalším častiam obce.

DSC_0752 – kópia

NP Malá Fatra

Národný park Malá Fatra je klenot celej oblasti, kvôli ktorému sa sem cestuje. Množstvo turistických chodníkov, športových aktivít a rozmanitá fauna a flóra. Spomenieme len zopár krás, ako sú Jánošíkové diery, Malý Rozsutec a Veľký Rozsutec, Chleb, lanovku, lyžiarske strediská a zjazdovky, Šútovský vodopád, čerstvý vzduch…

Stoh,_západ

Turistické chodníky

Pripravili sme pre Vás tipy, ktoré chodníky, trasy a krásy odporúčame. Popíšeme a ukážeme Vám na mape trasy na Veľký Rozsutec (1610 m.n.n), Snilovské sedlo a Šutovské vodopádyZbojnícky chodník. Čítajte viac v tomto článku.

predna strana1

Cyklotrasy v MF

V našom okolí je možnosť vybrať si z mnoho cykloturistických trás, ktoré sú všetky ozdobou horskej cykloturistiky. Vybrali sme pre Vás 4 ťažšie cyklotrasy, ktoré by sa Vám mohli páčiť, ak plánujete cyklovýlet. Pozrieť si ich môžte tu.

oddychova-jazda_1

Lyžovanie vo Vrátnej

Aj pre zimné obdobie sú tu krásne možnosti športových aktivít. Vo Vrátnej doline na Vás čaká nezabudnuteľná lyžovačka pre všetkcýh. Trošku sme Vám popísali strediská Paseky, Chleb a Poludňový Grúň. Viac info tu.

IMG_7449

Hrady, jaskyne a kúpele

V blízkom okolí sú aj tieto monumenty prírody a ľudskej činnosti. Trošku sme Vám opísali Oravský, Lietavský a Strečiansky hrad, plte na Váhu, Demänovské jaskyne a krásne kúpele v Rajeckých Tepliciach a i. Viac info tu.

bg3A

Mohlo by Vás zaujímať

Napísali o nás

WordPress Video Lightbox