Slovak Polski

Hrady, jaskyne, kúpele

V širšom okolí a aj v susedných regiónoch je množstvo atrakcií ako hrady, jaskyne či wellness centrá. Zopár tipov nižšie.

Výlet na Oravský hrad a aquapark Dolný Kubín

Oravský hrad sa nachádza v obci Oravský Podzámok. Hrad sa týči ako dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie historické pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Hrad má veľmi bohatú históriu. Na hrade sa natáčal prvý čierno-biely film Dracula z roku 1992 a ďalšie filmy. V okolí môžete navštíviť Oravskú lesnú železnicu v Oravskej Lesnej. Cestou späť máte možnosť osviežiť sa v aquaparku Dolný Kubín. Viac informácií nájdete na týchto stránkach.

sr-plz-pribilina-01-1298495713 bg3A 41-Oravsky_hrad

Výlet na hrad Strečno a plte na Váhu

Oddych strávený plavbou po rieke Váh na pltiach s príjemnými ľuďmi. Humorný, ale aj zaujímavý a vážny výklad pltníctva Vám spríjemní pobyt v našom regióne Mala Fatra. Splav môžu absolvovať aj väčšie skupiny s deťmi. Sezóna splavovania pltí je od 1. apríla až do 31. októbra. Po splave je možnosť navštíviť hrad Strečno, ktorý sa hrdo vypína na skalnom brale nad riekou Váh a je aj možnosť absolvovať výstup na Starhrad. Odporúčame Vám aj absolvovať nočnú prehliadku hradu Strečno.Viac info na týchto stránkach.

1104822_hrad-lietava DSCF46581 IMG_3518-Strecno-v-noci

Demänovská jaskyňa a relax v Tatralandií

Na severe Nízkych Tatier sa nachádza národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne, ktoré sú najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Najkrajšia z nich Demänovská jaskyňa slobody, ktorá je najviac navštevovanou jaskyňou  na Slovensku. Nachádzajú sa tu najkrajšie podzemné jazierka a celá jaskyňa hrá spleťou rozličných farieb. Neďaleko jaskyne pri Liptovskom Mikuláši sa nachádza vodný svet Tatralandia, kde si užijete rôzne vodné atrakcie s celou rodinou.

demanovska-jaskyna-slobody-02 tatralandia jaskyna

Hrad Lietava a Aphrodite Rajecké Teplice

Z turistickej oblasti Malá Fatra je možnosť vyraziť na krásne výlety po slovenských hradoch v blízkom okolí. Týmto hradom je aj hrad Lietava. Lietava patrí k najrozsiahlejším zrúcaninám na Slovensku. V poslednom období hrad Lietava prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá pomaly vracia hradu predošlú slávu. Na ceste späť sa môžete okúpať v krásnych kúpeľoch Aphrodite Rajecké Teplice. Kúpele obsahujú termálne pramene, vonkajšie bazény, vnútorné bazény. Kúpele sú postavené v Rímskom štýle kúpeľov a nájdete tu výborný relax a odpočinok.

lietava aphrodite3 d

 

Mohlo by Vás zaujímať

Napísali o nás

WordPress Video Lightbox