Slovak Polski

Malá Fatra

Kam zavítať v Malej Fatre? Určite odporúčame nasledovné tipy.

Národný park Malá Fatra

rozsutec letoNárodný park Malá Fatra je Národný park, v ktorom nájdete bohatú a rozmanitú prírodu. Park sa nachádza v Krivánskej Malej Fatre, severná časť pohoria Malá Fatra. Park tvoria zo 70% lesy. Najvyšší vrch je Veľký Kriváň ( 1 709 m.n.n) a ďalší krásny vrch je Veľký Rozsutec. 

 

Vrátna dolina

Vrátna dolina je centrom letných a zimných aktivít malofatranskej turistiky. Vo Vrátnej doline sa koná mnoho športových podujatí, ako napríklad cyklistické preteky, beh na Poludňový Grúň, alebo v zime Európsky pohár v snowboardingu.

002

Jánošíkové diery

Jánošíkove diery sú v poslednej dobe najobľúbenejšia turistická atrakcia pre návštevníkov Terchovej, ktorá prešla kompletnou rekonštrukciou, na ktorej sa zúčastnil aj náš penzión. Príďte sa pozrieť na novo rekonštruované Jánošíkove diery.

2009_06_11janosikovediery

Veľký Rozsutec

Veľký Rozsutec (1609 m.n.m) je krásny a dominantný dolomit, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších na Slovensku. Stal sa symbolom pohoria Malej Fatry a po výstupe naň sa Vám naskytne krásny výhľad na široké okolie. Pripravte sa na sute a aj reťaze.

rozsutec leto

Malý Rozsutec

Malý Rozsutec (1343 m.n.m) je vrch, ktorý sa nachádza hneď vedľa staršieho brata Veľký Rozsutec, za ktorým svojimi výhľadmi a vlastným čarom nezaostáva. Taktiež sa pripravte na strmšie stúpania a pomoc reťazí.

065_-_sedlo_Medzirozsutce,_Maly_Rozsutec_a_sprievodkyna

Mapa Malej Fatry

Mohlo by Vás zaujímať

Napísali o nás

WordPress Video Lightbox