Slovak Polski

Turistika v MF

V krátkosti Vám chceme predstaviť náš nádherný kraj a čarokrásnu obec Terchovú. Penzión Apartmány Terchová sa nachádza priamo v centre malebnej obce Terchová, ktorá je známa bohatou ľudovou kultúrou a mýtmi opradenou historickou minulosťou. Terchová je známa rozvinutým turizmom.

Z našich apartmánov je na skok do najkrajšieho kúta Slovenska Vrátna dolina v Národnom parku Malá Fatra, kde sa realizuje každý turista, ktorý miluje prírodu. V tomto klenote prírody nájdete relax, ako aj dobrú fyzickú záťaž po krásnych turistických chodníkoch. V našom Národnom parku nájdete skvosty ako je Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň, Chleb, Príslop, Polúdňový Grúň a ozajstnou perlou je prechod cez Jánošíkové diery, kde sa stretnete s panenskou prírodou, vodopádmi a živočíchmi, ktoré sú veľmi vzácne. Týmto Vás chceme pozvať do nášho krásneho kraja a obce Terchová a do nášho ubytovacieho zariadenia penzión Apartmány Terchová.

Turistika na Veľký Rozsutec (1610 m.n.n)

rozsutec letoZ penziónu Apartmány Terchová je na skok na obľúbenú túru na náš krásny dolomit Veľký Rozsutec (1610 m.n.m.). Trasa začína v Štefanovej, kde sa dostanete autobusom alebo vláčikom a od chaty pod Skalným mestom sa dostanete do Medziholia (1185 m.m.m) a následne na Veľký Rozsutec. Zvoliť môžete aj trasu po žltej značke, zo Štefanovej na Podžiar a následne po modrej do sedla Medzirozsutce (1225 m.n.m) a z Medzirozsutca po červenej na Veľký Rozsutec.

Turistika Snilovské sedlo a Šutovské vodopády

1145851Túra začína od chaty Vrátna a svojím prevýšením a dĺžkou patrí k tým ťažším. Do Snilovského sedla sa dostanete lanovkou na Chleb, odkiaľ si to namierite po zelenej turistickej značke na chatu pod Chlebom, kde si môžete doplniť sily. Po načerpaní síl pokračujete po modrej turistickej značke až k Mojžišovým prameňom a k Šutovskému vodopádu. Ak sa Vám nechce ísť späť po tej istej trase, navrhujeme ísť ďalej po modrej značke až do obce Šútovo, kde nasadnete na vlak do Varína. Z Varína sa dostanete do Terchovej naspäť autobusom.

Turistika na Zbojnícky chodník

maxresdefaultTúra Zbojnícky chodník je ďalší krásny zážitok v Malej Fatre a začína sa z parkoviska v Tiesňavach. Pomedzi skalnými bralami po modrej turistickej značke prídete k rázcestiu Malé Nocľahy. Z rázcestia pokračujete ďalej po modrej značke až do doliny Obšívanka. Vyskytujú sa tu najnižšie položené kosodreviny (660 m.n.m.). Obšívanka je známa svojimi krásnymi a zaujímavými skalnými útvarmi. Po zostupe Obšívankou pokračujete do Terchovej poľým chodníkom. Táto trasa je známa serpentínami a schodmi spevnených tyčami. Túra môže ďalej pokračovať na Oravcové, kde si môžete prejsť krížovú cestu s veľmi peknými ručne vytesanými sochami. Späť na parkovisko je to už na skok.

Mohlo by Vás zaujímať

Napísali o nás

WordPress Video Lightbox